Bezpłatne Szkolenie z programu TopSolid Edycja Kuchnie i Szafy

14-16.05.2024

Hala F, Sala konferencyjna nr 1

Serdecznie zapraszamy na szkolenia, które odbywać będą się codziennie o godzinie 11:00.
Uczestnictwo w szkoleniach wymaga rejestracji.
Czas trwania szkolenia – 3 godziny.

Rejestracja na szkolenie

PRZYJEDŹ NA TARGI I WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIACH Z TOPSOLID EDYCJA KUCHNIE I SZAFY

W trakcie targów będziemy mieli przyjemność przeprowadzenia bezpłatnych szkoleń z oprogramowania TopSolid Edycja Kuchnie i Szafy. To młodszy brat zaawansowanego systemu TopSolid Wood, który przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się na co dzień produkcją mebli kuchennych oraz szaf w zabudowie. Jego niebywałą cechą jest łatwość w obsłudze. Tylko jeden dzień nauki pozwala na wykonania projektów, wycen, dokumentacji oraz wizualizacji. Program wyposażony jest również w moduł CAM umożliwiający generowanie programów bezpośrednio na maszyny CNC. Uczestnicy będą mieli okazję samemu przetestować i nauczyć się oprogramowania na przygotowanych przez nas komputerach dostępnych w trakcie szkoleń.

Przyjrzyj się nam bliżej

Film o TopSolid Edycja Kuchnie i Szafy

Zapraszają na Konferencję Branży Meblarskiej i Komponentów Meblowych

Prowadzący

Jerzy Osika

10:00 - 10:45

Twój sukces będzie taki jak Ty. Jak osiągniesz więcej dzięki silnej marce osobistej?

Od kogo w największym stopniu zależy nasz sukces? W 80 proc. od nas samych. Doświadczenie i zasada wzajemności uczą, że w życiu z reguły to dostajemy, co wcześniej dajemy. Im my jesteśmy lepsi tym większą mamy szansę, by nasz los był lepszy. Jesteś marką – dla siebie i dla innych, tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jak możesz stać się lepszą marką niż jesteś i dzięki temu odnosić większe sukcesy? O tym porozmawiamy podczas tego spotkania.

Czytaj więcej

11:00 - 11:45

Jak zwiększysz swoją efektywność lepiej zarządzając sobą w czasie?

Jaki z naszych zasobów zyskuje najbardziej na znaczeniu? O ile zdrowie możemy podreperować, pieniądze odpracować, relacje odbudować, to minionego czasu nikt nam nie zwróci. Już Benjamin Franklin spostrzegł, że „czas to materiał, z którego zrobione jest życie”, więc jeśli ma być ono spełnione, to warto się zastanowić, na co poświęcamy czas i jak nim gospodarujemy. Dobre zarządzanie sobą w czasie to domena ludzi sukcesu. Twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, przyznał się, że pytanie, które zadaje sobie niemalże codziennie, to „czy robię właśnie najważniejszą rzecz, jaką mógłbym robić”. A, że mamy wrażenie, iż z czasem, mamy tego czasu coraz mniej, to powinniśmy zarówno ustalać priorytety, jak też identyfikować „złodziei” naszego czasu. Wszak już Seneka zauważył, że „z czasu albo nas się ograbia, albo się go od nas wyłudza, a to, co nam zostaje znika niepostrzeżenie”. Znajdź czas na ten wykład, by mieć więcej czasu dla siebie i innych.

Czytaj więcej

12:00 - 12:45

Jak zmotywujesz samego siebie, by bardziej chciało Ci się chcieć?

Już Henry Ford zauważył, że „jeśli myślisz, że ci się uda, lub myślisz, że Ci się nie uda, to w obydwóch przypadkach masz rację”. Około 80 proc. naszych problemów nigdy się nie wydarzyło. Istnieją one tylko w naszych głowach. Jak zaprogramujesz się pozytywnie? Co pomoże Ci bardziej uwierzyć w siebie, okiełznać strach przed tym, co nowe i wyjść ze strefy komfortu, hamującej swój rozwój? Jak zastąpisz zmartwienia pozytywnym działaniem? Czy wyobrażenie sobie siebie w roli zwycięzcy pomoże Ci się nim stać? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania i chcesz lepiej motywować siebie, to wykład ten jest dla Ciebie.

Czytaj więcej

13:30 - 14:15

Góry i doliny, czyli jak lepiej poradzisz sobie w dobrych oraz w złych czasach.

Droga każdego z nas, jak też każdej z firm, przypomina wędrówkę po górach i dolinach. Podczas wykładu dowiesz się, jak szybciej opuścisz dolinę, co pomoże Ci wspiąć się na szczyt, jak optymalnie wykorzystasz okres na szczycie i co sprawi, że będziesz miał więcej szczytów niż dolin. W czasie coraz częstszych zmian, czasem trudnych i nieoczekiwanych, ważniejsze od nich samych jest to, jak na nie reagujesz. Nasze spotkanie pomoże Tobie i Twoim bliskim (prywatnie i zawodowo) łatwiej poradzić sobie indywidualnie i wspólnie z najtrudniejszymi wyzwaniami, jak też lepiej przygotować się do kolejnych wyzwań.

Czytaj więcej

14:30 - 15:15

Siła słowa w biznesie i życiu osobistym, czyli jak mówić, by zyskać sobie tych, na których Ci zależy.

Tak dobrze żyjemy, jak dobrze się komunikujemy. „Jeśli myśli potrafią wpływać na słowa, to i słowa potrafią wpływać na myśli” zauważył George Orwell. To, jak mówimy i jakich używamy słów i sformułowań, wpływa zarówno na postawy innych w stosunku do nas, jak też na nasz osobisty rozwój. Co i jak mówić, by zyskać oczekiwany efekt? Z jakich „zakazanych” słów zrezygnować i jakimi je zastąpić? Dowiedz się, jak lepiej możesz wykorzystać siłę słowa, by lepszym uczynić życie Twoje i innych oraz by odnosić większe sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym.

Czytaj więcej

11:00 – 13:00

Praktyczne Strategie Optymalizacji Produkcji Mebli: Materiały, Praca, Energia.

Firma MARDOM

(temat pojawi się wkrótce)

Firma ŁĄCCY

Branżowe Centrum Umiejętności szansą na specjalizację branżową

Branżowe Centrum Umiejętności w Kaliszu

Czytaj więcej

13:00 - 13:45

Pracownik – klientem. Jak zyskasz najlepszych pracowników?

Jakość menedżera można poznać po jakości pracowników, których zatrudnia. Dlaczego najlepsi pracownicy pracują dla najlepszych menedżerów? Między innymi dlatego, że najbardziej efektywni menedżerowie pozyskują pracowników tak, jak klientów i dbają o nich, by zyskać ich lojalność. Wszak tylko lojalni pracownicy mogą pozyskać lojalnych klientów. Co ułatwi Ci określić kogo szukasz? Gdzie ich znajdziesz i jak do nich dotrzesz? W jaki sposób zweryfikujesz ich kompetencje? Jak wprowadzisz ich do pracy? Co zrobisz, by najlepsi chcieli pracować właśnie dla Ciebie? Ten wykład pomoże Ci w znalezieniu odpowiedzi na te pytania.

Czytaj więcej

14:00 - 14:45

Jak zwiększysz motywację Twojego zespołu i każdego z pracowników, by chętniej odnosili coraz większe sukcesy?

W jaki sposób rozpoznasz stan motywacji Twojego zespołu? Jakie czynniki w największym stopniu wpływają na motywację, a jakie na demotywację Twoich pracowników? Jakich błędów powinieneś unikać, by nie zdemotywować członków Twojego zespołu? Dowiedz się, z jakich sprawdzonych metod i systemów motywacyjnych możesz skorzystać, by Twoi pracownicy chętniej robili to, co wpływa na Wasz sukces.

Czytaj więcej

15:00 - 15:45

Sprawne zarządzanie przez skuteczne delegowanie

Jakie korzyści da Ci skuteczne delegowanie? Jak rozprawisz się z wymówkami, które przeszkadzają Ci w delegowaniu zadań? Co powinieneś delegować, a co zrobić samemu? Jak unikniesz pracy za innych? Jakie delegowanie i egzekwowanie realizacji zadań sprawdzi się najlepiej? Jak w asertywny sposób udzielisz informacji zwrotnej? W jaki sposób dopasujesz styl zarządzania i delegowania do różnych pracowników? Jeśli chcesz zwiększyć efektywność Twojego zespołu, to już dziś zaznacz ten wykład w Twoim kalendarzu.

Czytaj więcej

Konferencja branży meblarskiej i komponentów będzie skupiała się na różnorodnych tematach związanych z produkcją, projektowaniem, marketingiem, sprzedażą oraz nowymi trendami w tej dziedzinie. Uczestnicy mogą oczekiwać prezentacji, warsztatów i paneli dyskusyjnych dotyczących innowacji technologicznych, zrównoważonego rozwoju, designu, logistyki, zarządzania operacyjnego, jak również kwestii biznesowych i ekonomicznych istotnych dla branży.

Tematami przewodnimi będą:

– zarządzanie sobą, podnoszenie własnej efektywności, podnoszenie umiejętności osobistych
– skuteczne zarządzanie zespołem, jakość zarządzania a zwiększanie konkurencyjności firmy

Kreatywność i innowacyjność: Jak rozwijać zdolności twórcze, aby generować nowe pomysły i rozwiązania w branży meblarskiej i komponentów? Promowanie atmosfery sprzyjającej innowacjom.

Zarządzanie zmianą: Branża meblarska podlega ciągłym zmianom, wynikającym z trendów rynkowych, technologicznych i społecznych. Jak efektywnie zarządzać zmianą i adaptować się do nowych warunków?

Rozwój technologiczny: Świat mebli i komponentów stale ewoluuje dzięki nowym technologiom. Jak śledzić i wykorzystywać najnowsze narzędzia i rozwiązania technologiczne w swojej pracy?

Budowanie marki osobistej: W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku biznesowym ważne jest budowanie własnej marki osobistej. Jak kształtować swój wizerunek zawodowy, budować reputację i rozwijać sieć kontaktów?